Як все починалось...


Дитячий навчальний заклад №13 "Берізка" заснований Марганецькою міською радою в 1965 році та підпорядковується Марганецькому гірничо-збагачувальному комбінату.
Свої двері для вихованців ДНЗ відкрив у лютому 1966 року. За цей час під керівництвом Тищенко Тамари Василівни був сформований творчий працьовитий колектив співробітників, які доклали великих зусиль до оформлення груп, майданчиків та садочку.

/Files/images/Буфер обмена01.jpg1966 р. - відкриття дитячого садка №13 "Берізка". Завідуюча Тищенко Тамра Василівна

За роки керівництва Тамари Василівни було випущено до школи багато розумних талановитих дітей, приміщення оснащені сучасними на той час меблями та апаратурою. Функціонувало 12 груп: із яких 4 - раннього віку, 8 – дошкільного віку.
З 1982 року по 1984 рік у керівництва стояла Танчик Наталія Віталіївна.
З 1984 року волода правління перейшла до рук Магди Катерини олексіїівни. Її заслугою стало впровадження в ДНЗ соц.змагань та конкурсів на кращий майданчик, групову кімнату, педагогічну майстерність, які заохочувались грошовими преміями та цінними подарунками. Але самою високою нагородою вважався перехідний вимпел, який передавався з групи в групу за перемогу в соц.змаганні. В той час в ДНЗ працювали різноманітні гуртки: вишивання, аеробіка, малювання, які з задоволенням відвідували діти садочку.
А вже з 1993 року відбулося об’єднання двох садочків: №12 і №13 і управління садом прийняла на себе молода працьовита завідуюча ДНЗ №12 Ярова Тетяа Володимирівна. На той час в садочку функціонувало тільки 7 груп, але з великими і просторими спальними кімнатами. Завдяки педагогічній майстерності Ярової Тетяни Володимирівни було запроваджено нову методику навчання і виховання дітей: ТРВЗ.
Період правління Тетяни Володимирівни припав на тяжкі економічні роки перебудови, коли багато садочків нашого міста припинили своє існування. А у 1999 році ДНЗ №13 (як і ДНЗ №2, 5, 10, 16, 20, які належали Марганецькому гірничо-збагачувльному комбінату) увійшов до складу Дитячого дошкільного об'єднання.
З 2000 року дитячий садочок починає тісну співпрацю з англомовною середньою школою №2. Вже з чотирьох років діти починають вивчення англійської мови. Колектив активно приймає участь в міських різноманітних конкурсах і оглядах, де неодноразово отримує призові місця. З 2003 року ДНЗ починає розробляти спільні проекти зі школою по громадянсько-патріотичному вихованню дітей. Результатом спільної праці став семінар на базі нашого міста, який відбувся в ДНЗ №13 і школі.
У 2009 року ДНЗ №13 було затверджено як Комунальний дошкільний навчальний заклад комбінованого типу. І в цьому ж році керівництво закладом прийняла в свої руки молода, енергійна послідовниця школи Ярової Т.В. – Марчукова Олена Віталіївна, яка намагається зберегти добрі традиції садочку та внести в роботу закладу сучасні інноваційні підходи до навчання і виховання дошкільників, цим самим тримати вже завойований авторитет та добре ім’я садочка серед інших дитячих садків нашого міста.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.